BIO linka 0907 602 430

Petitgrain, éterický olej

5.90€
  • Výrobca: SALOOS
  • Kód produktu: 2693
  • Dostupnosť: Skladom

Dostupné možnosti

Popis

Petitgrain, éterický olej

Éterický olej Petitgrain sa získavaný z pomarančov, konkrétne z čerstvých a mladých lístkov pomarančovníka. Získava sa parnou destiláciou týchto lístkov.

Ďalšie éterické oleje, ktoré sa získavajú z pomaračnov sú Neroli (z pomarančových kvetov) a Pomaranč (z pomarančových šupiek - lisovaním). 

Má sviežu teplú ovocnú drevito-kvetinovú arómu. 

Miešanie: veľmi dobré zmesi vznikajú v kombinácii s éterickými olejmi Bergamot, Geránium, Levanduľa, Palma rosa, Ružové drevo, santalové drevo. 

Aktívne latky: Éterický olej Petitgrain 

Spôsob použitia: používajte do arómalampy, do masážnych zmesí, pleťových masiek, krémov a iných kozmetických produktov 

Balenie: tmavá sklenená fľaštička s plastovým vrchnákom. 

Krajina pôvodu: Južná Amerika 

Zloženie: Citrus aurantium 

Zdravotné benefity: 
Éterický olej Petitgrain je účinný proti kŕčom, pomáha uvoľniť tkanivo, svalstvo, nervy a krvné cievy a tým i kŕče. Svojou vôňou pôsobí antidepresívne a pomáha i pri úzkosti, strese, hneve a pocitom strachu. Pozdvihuje náladu a podporuje pozitívne myslenie. Éterický olej Petitgrain je výborným deodorantom a to vďaka svojej sviežej kvetinovo-drevitej aróma. Zároveň zabraňuje rozkladaniu baktérii a tým i vzniku telesného zápachu. Podporuje nervovú činnosť a má upokojujúci efekt na našu nervovú sústavu. Pomáha zvládať šok, hnev, úzkosť a strach. Taktiež upokojuje duševné ťažkosti, epileptické a hysterické záchvaty. Éterické olej Petitgrain pôsobí i ako sedatívum, ktoré pomáha pri abnormálnom bušení srdca, vysokému krvnému tlaku a nespavosti. 

V starostlivosti o pleť, pokožku a vlasy je éterický olej Petitgrain dobrý na udržiavanie hydratácie a pomáha nastoliť rovnováhy produkcie olejov vo vlasovej pokožke a pleti. Taktiež vhodný na ošetrovanie akné, úhrov, pri nadmernom potení, suchej a popraskanej pokožke

dodavatel...MH slovakia, Bionatural LEVICE

Petitgrain, éterický olej

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením na E-shope VsetkoBio. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.