BIO linka 0907 602 430

Lavandin, éterický olej

2.88€
  • Výrobca: SALOOS
  • Kód produktu: 2709
  • Dostupnosť: Skladom

Dostupné možnosti

Popis

Lavandin, éterický olej

Éterický olej Lavandin je olej získaný parnou destiláciou z hybridov levanduľe, vyšľachtených okolo r. 1900. Oproti klasickej levanduli má trochu inú vôňu a účinky, ktoré získala po svojich materských rastlinách Lavandula lifolia a Lavandula angustifolia. Vďaka nim má viac gáfrovo sviežu vôňu. Éterický olej Lavandin je lacnejší než éterický olej Levanduľa nakoľko tento hybrid sa pestuje na komerčne obrábaných poliach a je omnoho tolerantnejší a lepšie sa prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam a získava sa z neho viac oleja. 

Intenzívne sa pestuje vo Francúzsku nakoľko je Lavandin využívaný v parfumérskom a kozmetickom priemysle. Aktívne látky: camphor, lavandulol, camphene, cineole, linalyl acetate, limonene, terpinene, linalool, caryophyllene, ocimene a dipentene - tieto zložky pôsobia antisepticky, depresívne, analgeticky, liečivo, odhlieňujú, pôsobia na nervovú sústavu, protikŕčovo a stimulujú. 

Spôsob použitia: 

 liecive ucinky najdite na inernete  .
Balenie: v tmavej sklenej fľaštičke s plastovým uzáverom. 

Krajina pôvodu: Francúzsko 

Zloženie: Lavandula hybrida Na pokožkudodavtel:
 saloos MHslovakia s.ro.Ku bratke1

Lavandin, éterický olej

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením na E-shope VsetkoBio. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.