BIO linka 0907 602 430

Koriander, éterický olej

3.97€
  • Výrobca: SALOOS
  • Kód produktu: 2710
  • Dostupnosť: Skladom

Dostupné možnosti

Popis

Koriander, éterický olej

Éterický olej Koriander má teplú, sladkú vôňu, ktorá je drevito-korenistá s jemným náznakom gáfru. Získava sa parnou destiláciou semien koriandra. 

Koriander sa začal používať ako obľúbený aromatický stimulant a kuchynské korenie už pred 3 000 rokmi. Spomína sa v starých gréckych lekárskych dokumentoch, v Biblii a skorými autormi Sanskritu. Starí egypťania verili, že koriander je “prostriedok k dosiahnutiu šťastia” a kombinovali ho s čerstvým cesnakom lúhovaným vo víne, ktoré sa pilo a užívalo ako afrodiziakum. Semienka koriandra boli nájdete v hrobke Ramzesa II. 

V indickej ajurvéde sa využívajú semená a listy koriandra. V tradičnej čínskej medicíne sa používa koriander na posilnenie žalúdka a srdca. V stredovekej Číne sa používal na dosiahnutie dlhovekosti a úľavu od bolesti. Vzhľadom na tradične označenie koriandra za ochrannú bylinu sa éterický olej Koriander považuje za olej, ktorý dodáva pocit mieru a bezpečia. Uzemňuje všetko, čo je spojené s elementom zeme. 

Z energetického pohľadu je éterický olej Koriander teplý a suchý. Má podobné účinky na podporu trávenia, ktoré pôsobia i proti plynatosti, ako rasca a fenykel. Koriander má jemnú korenistú a pižmovú vôňu, ktorá sa často popisuje ako euforická a vyrovnáva element ohňa pocitom pokojnej radosti a kreatívnej energie. Podobne ako kardamón tak i éterický olej Koriander podporuje správne fungovanie podráždeného pankreasu a žalúdka a tým povzbudzuje intelekt (spomalený zlým trávením). 

Éterický olej Koriander pomáha pri infekciách dýchacích ciest, dne, osýpkach, kožných problémoch ako je akné, psoriáza a dermatitídy. 

Éterický olej Koriander pomáha zlepšiť tok energie čhci v žalúdku a je výborným tráviacim a protikŕčovým prostriedkom, ktorý pomáha v prípadoch slabej chuti do jedla, pri problémoch s trávením, pri nevoľnosti a plynatosti. 

Pomáha pri zlepšení cirkulácie životnej energie Čchi a pomáha transportovať chlad na horúce miesta v prípadoch zápalu kostných kĺbov, zápalu nervov a reumatických bolestí ako i bolestí svalov a bolestí všeobecne. 

Vďaka vysokému obsahu estrogénu môže éterický olej Koriander regulovať a pomáhať zvládať bolesť súvisiacu s menštruáciou. 

Dobré sa kombinuje s éterickými olejmi: Citrón, Tea tree, Mäta, Kardamón, Bergamot, Klinček, Škorica, Šalvia, Kadidlo, Geránium, Zázvor, Grapefruit, Neroli, Pomaranč, Palmarosa, Borovica, Raventsara, Ylang-ylang, Jazmín, Petitgrain, Santal, Cyprus. 

Spôsob použitia: Používajte do arómalampy, do kúpeľa, do masážneho oleja 

Balenie: v tmavej sklenej fľaštičke s bielym plastovým vrchnákom 

Krajina pôvodu: Rusko 

Zloženie: Coriandrum sativum

dodavatel: MHslovakia s.ro.Ku bratke1

Koriander, éterický olej

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením na E-shope VsetkoBio. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.