BIO linka 0907 602 430

Elemi, éterický olej 10 ml

4.60€
  • Výrobca: SALOOS
  • Kód produktu: 2591
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Elemi, éterický olej 10 ml

Éterický olej Elemi sa používal v starovekom Egypte (ako súčasť balzamovacieho procesu), na Strednom východe a v neskoršom období v Európe. Má dlhodobú tradíciu v medicínskom a kozmetickou použití.


Názov „elemi“ pochádza z arabskej fráze „hore a dole“, ktorá nám naznačuje, že tento éterický olej podporuje náš blahobyt na duchovnej i na fyzickej úrovni. Uzemňuje a rozveseľuje, nastoľuje mier, centruje, navodzuje rovnováhu horných a dolných čakier, pomáha pri vizualizácii a k preniknutiu k našim hlbokým skrytým emociám. Používajte v zmesi s inými olejmi a aplikujte na čakry alebo na reflexné body na chodidlách. Elemi je harmonizačný olej, ktorý spája myseľ, telo a dušu takže je veľmi vhodný na meditácie.


Éterický olej Elemi pôsobí antisepticky a stimulačne. Povzbudzuje krvný obeh a osvedčuje sa pri nachladení a dýchacích problémoch. Pomáha pri infekciách dýchacích ciest, katare a zápale dutín. Pri infekciách dýchacích ciest, ako je napríklad chronická bronchitída, pomôže inhalácia éterického oleja Elemi (pridajte pár kvapiek tohto EO do nádoby s horúcou vodou). Elemi pomáha najmä v prípadoch, keď je sťažené dýchanie a pacient veľmi ťažko dýcha. Používa sa pri celulitíde a podporuje hojenie. Jeho antiseptické vlastnosti pomáhajú hojiť poranenia a rezné rany. I keď má stimulačné vlastnosti pôsobí zároveň i upokojujúco. Upokojuje a povznáša, špeciálne užitočný pri nervovom vyčerpaní a stavoch vyvolaných stresom.


Úžasný éterický olej pre starostlivosť o pokožku. Má omladzujúce účinky, ktoré pomáhajú v boji s vráskami a vyživujú zrelú pokožku. Pôsobí antisepticky a tónizačne, urýchľuje proces uzdravenia a prináša prirodzenú vyživenie pokožky, ktorá je poškodená slnečným žiarenímjazvamiakné alebo prirodzeným procesom starnutia.


Podobá sa na kadidlo a myrhu, má žltú farbu s príjemnou bohatou arómou, ktorá pripomína balzam, borovicu a citrón. 

Vhodné kombinovať s EO: Kardamón, ŠkoricaZázvor alebo kvetinovými EO ako Geránium, Levanduľa a Neroli. Veľmi dobre sa dopĺňa i s EO Kadidlo, Myrha, Ružové drevo a Santálové drevo.


Krajina pôvodu: Afrika


Zloženie: Canarium luzonicum oil


Upozornenie: dávkujte opatrne, nepoužívajte v tehotenstve a v období kojenia


.MH slovakia, Bionatural LEVICE

Elemi, éterický olej 10 ml

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením na E-shope VsetkoBio. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.