BIO linka 0907 602 430

Amarantová múka 250g

2.20€
  • Výrobca: Naturganik
  • Kód produktu: 51561651amara2
  • Dostupnosť: Nie je skladom

Popis

Amarantová múka 250g

Amarant má vysoký obsah bielkovín (13-19%) s vyváženým aminokyselinovým profilom. Obdobne ako quinoa obsahuje aminokyseliny lyzín a tryptofán, ktoré sa v rastlinnej ríši vyskytujú pomerne zriedkavo. Vďaka nim sa proteíny obsiahnuté v amarante blížia svojím zložením kvalite živočíšnej bielkoviny a svojou biologickou hodnotou predčí aj mlieko a sójové bôby.
Amarant obsahuje vysoké percento nenasýtených mastných kyselín. Z výživového hľadiska je obzvlášť dôležitý obsah kyseliny linolovej zo skupiny esenciálnych Omega-6 mastných kyselín a kyseliny alfa-linolénovej zo skupiny Omega-3. Tie sú okrem iného zodpovedné za optimálne fungovanie nervového systému, mozgu, kardiovaskulárneho systému, za produkciu hormónov a imunitu.
Amarant obsahuje minimum jednoduchých cukrov. V zrnách amarantu sú jednoduché monosacharidy (glukóza, fruktóza) obsiahnuté len v stopách a oligosacharidy (maltóza, rafinóza, sacharóza) v rozmedzí 1 až 2%. Majoritný podiel je tvorený zloženými cukrami, tj. Polysacharidy (najmä škrobom s vysokým obsahom amylopektínu - 92% až 100% v závislosti na druhu amarantu a podmienkach jeho kultivácie), ktoré sú vstrebávané postupne a nevedú k výkyvom hladiny krvného cukru. Zrnká škrobu sú veľmi malé (1-3 mikrometre) a viažu veľké množstvo vody v čreve, preto sú vhodné na prevenciu a liečbu zápchy.

Amarantová múka 250g

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením na E-shope VsetkoBio. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.